Witraże w pokoju dziennym

Jak już wcześniej wspominałam, chciałam, by kwadratowy przedpokój usytuowany w centrum domu i otoczony ze wszystkich stron drzwiami, wypełnił się wszystkimi kolorami tęczy przesączającymi się przez szybki w drzwiach. Ponieważ najbardziej lubię przyrodę, tematy witraży dopasowałam do funkcji pełnionej przez dane pomieszczenie – i dlatego np. na drzwiach z kuchni namalowałam owoce.

Postanowiłam wybrać do drzwi szkło matowe ze względu na nieprzezroczystość wzoru, co pozwala na zachowanie prywatności, mimo że drobne jasne elementy witraży powodują, że jednak jakaś przezroczystość jest… Dlatego ubikacja jednak nie ma żadnych szyb.

 

POKÓJ WYPOCZYNKOWY

DSCF2577Tu motywem przewodnim są rośliny rosnące w polskich ogrodach, a także nasze motyle: rusałka pawik,paź królowej, rusałka żałobnik; w pokoju na drzwiach szafy różom i irysom towarzyszą jeszcze cytrynek i mieniak tęczowiec:

Szafa
Początkowo szybki były przezroczyste, ale nieIMG_6678 miałam zamiaru eksponować tam ozdobnych przedmiotów, gdyż nie miało to za bardzo sensu: szafa pomieści wiele użytkowych drobiazgów, które jednak nie są zbyt dekoracyjne 😉
Szyby zostały więc wypiaskowane, namalowałam na nich wzór nawiązujący do drzwi, oraz inne nasze motyle: pazie królowej, cytrynek, rusałka ceik i mieniak tęczowiec:)
Lampa
z motywem róż jest wspólnym elementem wnętrza.

Lampę namalować było najtrudniej, gdyż nie można było za bardzo zaplanować wzoru, wszystko trzeba było robić na bieżąco i nie było możliwości poprawek. Na szczęście wszystko się udało.

311

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *